Friday 1 December 2023 / शनिबार, १६ मंसिर २०८०

क्रिस्टियानो रोनाल्डो इटालियन सिरिए ए को एक क्यालेन्डर वर्षमा कम्तिमा ३३ गोल गर्ने मात्र चौथो खेलाडी बनेका छन् । पार्माविरुद्ध ४–० को जीत निकाल्ने क्रममा दुई गोल गर्दै रोनाल्डोले उक्त उपलब्धि हासिल गरेका हुन् ।
३५ वर्षीय खेलाडीले प्रत्येक हाफमा गोल गर्दै युभेलाई जीत दिलाए । जीतसँगै युभेले दोस्रो स्थानमा रहेको इन्टर मिलानसँग अंक बराबरी गरेको छ भने शीर्ष स्थानमा रहेको एसी मिलानभन्दा एक अंकले पछि रहेको छ । यद्यपि, दुवै टोलीले एक खेल खेल्न बाँकी रहेको छ ।
योसँगै युभेन्टसका फरवार्डले ओमार सिभिओरीले सन् १९६१ मा बनाएको एक क्यालेन्डर वर्षमा ३३ गोलको रेकर्ड बराबरी गरे । उनीभन्दा अघि गुनार नोर्डाहल (३६ गोल, १९५०) र फेलिस बोरेल (४१ गोल, १९३३) रहेका छन् । मंगलबार युभेन्टसले फ्लोरेन्टिनाविरुद्ध खेल्दैछ । सो खेलमा गोल गरे रोनाल्डो यो सूचीमा अझै माथि उक्लिन सक्नेछन् । यो सिजन सिरिए ए को ९ खेलमा रोनाल्डोले १२ गोल गर्नका साथै एउटा गोलको अवसर सिर्जना गरेका छन् ।

प्रतिक्रिया

सम्बन्धित खवर

ताजा समाचार

लोकप्रिय