Thursday 28 September 2023 / बिहीबार, ११ आश्विन २०८०

*केही व्यक्तिहरू यस्तो हुन्छन् कि उनीहरूलाई भेटेपछि उनको अनुहार लामो समयसम्म हाम्रो दिमागमा रहिरहन्छ।
*यो उनको व्यक्तित्वको प्रभावको कारण हुन्छ। त्यसकारण तिनीहरूको छवि हाम्रो मन र मस्तिष्क छापिनन्छ।

हामी दिनभरिमा धेरै अज्ञात व्यक्तिहरूसँग भेट्छौं, तर तीमध्ये थोरैलाई मात्र हामी सम्झन्छौँ र यो तिनीहरूको व्यवहार वा हासिलो अनुहारको कारण हुन्छ। केहि व्यक्तिले सबैलाई सकारात्मक सोचका साथ विश्वस्त तुल्याउँछन्। यदि तपाईं पनि एक आकर्षक व्यक्तित्व प्राप्त गर्न चाहानुहुन्छ भने तपाईं यी चीजहरूको ख्याल गरेर आफ्नो व्यक्तित्वमा सुधार गर्न सक्नुहुन्छ।
– सबैभन्दा महत्वपूर्ण कुरा
यदि तपाई कसैलाई भेट्नुहुन्छ भने, सधैं मुस्कानको साथ भेट्नुहोस्। सबै जना हँसिलो अनुहार हेर्न मन पराउँछन्। साथै, एक व्यक्ति कती पनि नराम्रो छ – मुस्कुराएको अनुहारले अरुको हृदयलाई खुशी पार्छ। यसैले प्रायजसो हाँसिरहने सल्लाह दिइन्छ, कठिनाइहरू आफै टाँढिन्छन ।
– संसूचक र सुधार
राम्रो लुगा लगाउनु भनेको ठीकसँग लुगा लगाउनु, सहि रङ्गहरु छनौट गर्नु, शारीरिक सरसफाइको हेरचाह गर्नु, आदि। तैयार फार्म सबै मा एक सकारात्मक प्रभाव छ। यसले तपाईंको सुव्यवस्थाको पनि विचार दिन्छ।

– अरूको ख्याल राख्नुहोस
प्राय: यो देखीन्छ कि मानिसहरू आफैनै मात्र कुरा गर्न मन पराउँछन्। उदाहरण को लागी, मलाई यो मन पर्छ, मलाई यो खाना मन पर्छ, मलाई धेरै चीजहरू मनपर्दैन, आदि। त्यस्ता मानिसहरूलाई अक्सर मनपराउदैन्न। त्यसैले जब तपाईं कसैसँग कुरा गर्नुहुन्छ वा समूहमा रहनुहुन्छ, सबैलाई साथ लानुहोस्। उनीहरूको बारेमा सबै भन्दा पहिले जान्नुहोस ।
– टोन पनि महत्त्वपूर्ण छ
यो समस्या प्रायः मानिसहरूसँग आउँदछ। तिनीहरूले के बोल्नु पर्ने हो बुझ्दैनन्। नम्रता केवल टोनमा प्रतिबिम्बित हुन्छ। यसको लागि कुनै शब्द बनेको छैन।

– आश्चर्यजनक सोच
त्यस्ता व्यक्तिहरू जहिले सबैलाई मनपर्दछ, जोसँग सकारात्मक सोच र राम्रो मानसिकता छ। तपाईंको प्रकृतिमा सकारात्मकता ल्याउनुहोस्। जहिले पनि केहि राम्रो गर्ने बारे सोच्नुहोस् र मीठो शब्दहरू बोल्नुहोस्। सबैजना तपाईलाई भेट्न मन पराउछन् र तपाईका साथीहरुको दायरा पनि बढ्नेछ।
– सुधारको लागि मेहनेत
सधैं सिक्दै जानु नै जीवन हो। जब तपाईं कसैलाई भेट्नुहुन्छ, उहाँबाट तपाईं सक्नुहुने सबै कुरा सिक्नुहोस्।

प्रतिक्रिया

सम्बन्धित खवर

ताजा समाचार

लोकप्रिय