Saturday 25 May 2024 / शनिबार, १२ जेष्ठ २०८१

न्यूयोर्क । संयुक्त राज्य अमेरिकाले अस्थायी कृषि कामदार र अस्थायी गैरकृषि कामदारको सूची सार्वजनिक गरेको छ जसमा नेपाललाई पनि समावेश गरिएको छ । यो कार्यक्रमलाई एचटुए र एचटुबी भनिन्छ । आगामी जनवरी १९ देखि लागू हुने यो कार्यक्रमका लागि २०२१ को भिसा कार्यक्रममा सहभागी हुने योग्य देशको सूची सार्वजनिक गरिएको हो ।

केही देशले अस्थायी कृषि कामदार मात्र पठाउन पाउनेछन् भने केहीले अस्थायी गैरकृषि कामदारमात्र । केही देशहरु दुबै कार्यक्रममा कामदार पठाउन योग्य हुने भएका छन् । २०२१ को लागि फिलिपिन्सलाई एचटुबी कार्यक्रममा समावेश गरिएको छ भने सामाओ र टोंगालाई दुबै कार्यक्रमबाट हटाइएको छ । कृषि कामदार पठाउन पाउने सूचीमा नेपाललाई समावेश भने गरिएको छैन ।

यो सूची अद्यावधिक गर्ने काम चाहिँ अमेरिकाको डिपार्टमेन्ट अफ होमल्यान्ड सेक्युरिटीले गर्छ । तर, नेपालीहरु स्वतः योग्य हुने नभई युएससीआइएसले निधो गरेर मात्र भिसा दिने भएको छ । आर्थिक वर्ष २०२० मा ५१७ जनाले एच श्रेणीको कामदार भिसा प्राप्त गरेका थिए ।

Share This Post

प्रतिक्रिया

सम्बन्धित खवर

ताजा समाचार

लोकप्रिय